To forma pomocy przeznaczona dla osób zdrowych, ale przeżywających kryzysy rozwojowe. 

Profesjonalne poradnictwo opiera się  na przekonaniu, że "każdy człowiek może być sprawcą własnej ewolucji i zmian w rzeczywistości".

Poradnictwo to działanie, którego celem jest stworzenie warunków do podjęcia przez klienta samodzielnej próby rozwiązania swojego problemu. Polega na wspieraniu klienta w autonomicznym podejmowaniu decyzji oraz poszukiwaniu sposobów poradzenia sobie z kryzysem, trudnością czy problemem, gdzie osoba udzielająca porady ogranicza się do wspierania i motywowania klienta, wzmacniania tkwiących w nim czynników zdrowych i wykorzystywania jego zasobów indywidualnych, rodzinnych i społecznych.

Poradnictwo może być także realizowane dyrektywnie - pomoc udzielana jest wówczas poprzez przedstawienie klientowi systemu wsparcia, konkretnych rozwiązań i wytycznych do wykonania.

Poradnictwo może dotyczyć róznych dziedzin - w naszej Poradni oferujemy poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, rodzinne, wychowawcze, zawodowe itp.

Działalność poradnicza obejmuje udzielanie wskazówek, przedstawianie różnych opcji wyboru i postępowania. Może mieć formę porady po badaniu, porady bez badań lub konsultacji. Konsultacje to początkowa faza pomagania, wstępne diagnozowanie, zapoznanie się z najważniejszymi problemami klienta, jego sytuacją i potrzebami. Poradnictwo w formie konsultacji poprzedza wszelkie inne formy pomocy i prowadzi do zaproponowania i ustalenia z klientem optymalnego sposobu postępowania oraz wyboru najkorzystniejszych metod i form pomocy.

Początek strony
JSN Blank template designed by JoomlaShine.com

Serwis używa ciasteczek. Wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji o sposobie, w jaki wykorzystujemy ciasteczka: Czytaj więcej…

Zrozumiałem